გაკვეთილის თემა
|
ვმოგზაურობთ
|
პედაგოგი
|
მანანა შაღაშვილი
|
კლასი/საფეხური
|
7კლასი-საბაზო
|
მოსწავლეთა რაოდენობა პროფილი
|
14მოსწავლე სსსმ არა გვყავს
|
მიზანი/წინარე ცოდნა/
|
მოსწავლეთა საგნისადმი მოტივაციის ამაღლება, ნარატიული [აღწერითი ]ხასიათის ტექსტების
გაგების უნარ-ჩვევების განვითარება , მიმართულება კითხვა-კითხვის ტექნიკის
გაუმჯობესება, მიმართულება ლაპარაკი-კომუნიკაციის და ინტერაქციის
,სწორი გამოთქმის უნარ -ჩვევების გამომუშავება, თემატური
ლექსიკის სწორი გამოყენება
ზეპირ მეტყველებაში. მიმართულება წერა-კითხვების შედგენა,დავალებები,მიმართულება სწავლის
სწავლა-მასწავლებელთან და თანაკლასელებთან თანამშრომლობის უნარ-ჩვევების გამომუშავება ,რესურსების შექმნა და გამოყენების უნარი,მიმართულება -კულტურათა დიალოგი-ახლოს გაეცნონ
ქალაქებს და მათ ღირსშესანიშნაობებს მოსწავლემ იცის და იყენებს თემის შესაბამის ლექსიკურ ელემენტებს და რეპლიკებს;
|
მუშაობის ფორმა
|
ჯგუფური .ინდივიდუალური, წყვილებში
|
შედეგი
|
მოსწავლეებს შეუძლიათ .1სწორად შეადგინონ კითხვები პასუხების მიხედვით და ჩაწერონ რვეულში2ჩასვან მოძრაობის ზმნები სათანადო ფორმაში,3სწორად უპასუხონ კითხვებს
4სწორად ჩასვან გამოტოვებული სიტყვები 5შეადგინონ და ჩაწერონ
წინადადებები 6შეადგინონ მინი დიალოგები 7სწორად გამოიყენონ წინდებულები
8ჩასვან სიტყვები სათანადო ბრუნვაში
და ჩაწერონ 0 გამოიყენონ გრამატიკული
კონსტრუქციები ; ჩაწერონ და წაიკითხონ კლასში.11სწორად შეადგინონ წინადადებები ახალ სიტყვებზე და ჩაწერონ რვეულ
|
საკლასო მენეჯმენტი
|
საშინაო დავალების შემოწმება.[5წუთი] პირველი ფაზა-პროგნოზირება- სხვადასხვა ქვეყნების
|
გაკვეთილის მსვლელობა
|
1ფაზა კლასის ორგანიზება საშინაო
დავლების შემოწმება ,მოსწავლეები კითხულობენ დავალებას ვიმეორიბთ კონსტრუქციებს -არსებითი სახელი ნათესაობით
ბრუნვაში ;პროგნოზზირება ;წარმოვადგენთ წინასწარ დამზადებულ ქვეყნების დროშებს ;პროვოცირება.საუბარი’2ფაზა
პრეზენტაცია ვიყენებთ ქალაქების გეგმებს
რუკებს .საუბარი-ადგილმდებარეობამდე მისვლა მოსწავლე იყენებს ინობრივ კონსტრუქციებს
.საჭირო ინტონაციას .3ფაზა წერითი დავალებები
.შეჯამება რეფლექსია შეკითხვა კლასს
-რაზე ვისაუბრეთ .რა გავიგეთ ახალი /
|
რესურსები
|
სახელმძ]ვანელო .დროშები ,ფორმატი .რუკები გეგმები .სამუშაო რვეული
|
შეფასება
|
ინდივიდუალური შეფასება
|
სტანდარტთან შესაბამისობა
|
მიმართულება კითხვა-ს.11.7.ს2.12.ს.2.12ს.215. წერა ს11 20.ს11
21 ლაპარაკი ს1122. ს11 25. ს1126 .ს11
27. კულტურაღა დიალოგი ს11 28 ს11 29 . პრაქტიკული გამოყენება-ს1130 სწავლის სწავლა-ს1131 .ს1132 ს1133.ს1134 .ს1135
.ს1136,
|
კლასის ორგანიზება
|
საშინაო დავალების შემოწმება[თემა11.-2,3,4.-7 წუთი პრეზენტაცია- 10
წუთი ახალი მასალის ახსნა-15 წუთი წერა-8წუთი საშინაო დავალება -ტექსტის თხრობა-2წუთი
|
გაკვეთილის გეგმა
Подписаться на:
Сообщения (Atom)
Комментариев нет:
Отправить комментарий